Lista aktualności Lista aktualności

Las Pamięci Jana Pawła II

W dniu 25 kwietnia 2023 r. na terenie Leśnictwa Licheń odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia „Łączą Nas Drzewa – Las Pamięci Jana Pawła II”.

Główną ideą naszej akcji było podkreślenie niepowtarzalnej osobistości jaką był Jan Paweł II.  Człowiek o pięknej duszy, niezwykle skromny, ceniący niezwykle ważne wartości. Papież Polak wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał jak istotny w naszym życiu jest szacunek do przyrody, która stanowi niezwykłe bogactwo naszej planety.

W związku z powyższym, chcąc oddać hołd Jego Wyjątkowej Osobie i głoszonym wartościom Lasy Państwowe wyszły z inicjatywą wspierająca polskie lasy, polskie leśnictwo.  W tym celu każdy z uczestników akcji posadził symboliczną sadzonkę. Wśród uczestników akcji byli lokalni samorządowcy, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koninie, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz lokalni przedsiębiorcy współpracujący z Nadleśnictwem Konin. Przez całą akcję pracownicy Nadleśnictwa Konin służyli pomocą zaproszonym gościom przy sadzeniu.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za nieocenioną pomoc.