Lista aktualności Lista aktualności

"Od przedszkola do seniora...."

to już 7 edycja akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Konin

            Tegoroczna edycja akcji „Od przedszkola do seniora czyli sadzimy 500 milionów drzew” odbyła się 10 maja na terenie Leśnictwa Bieniszew. Akcja trwa nieprzerwanie od 2013 roku i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu konińskiego. W tym roku zrodził się pomysł zaproszenia do udziału w niej przedstawicieli lokalnych samorządów z terenu Nadleśnictwa Konin.

            W tegorocznym sadzeniu udział wzięło około 120 osób ze szkół z Żychlina, Rychwała, Konina i Ślesina. Młodzież szkolna po krótkim instruktarzu wraz z opiekunami przystąpiła do sadzenia drzewek na wcześniej przygotowanej powierzchni. W trakcie akcji zostały posadzone dęby z zakrytym systemem korzeniowym na powierzchni 0,20 ha tj. ok 1500 szt.

            Po sadzeniu młodzież udała się na polanę obok Klasztoru oo. Kamedułów gdzie odbyła się dalsza część akcji.

            Oficjalna część akcji „Od przedszkola do seniora czyli sadzimy 500 milionów drzew” rozpoczęła się od przemowy Pana Waldemara Kubiaka Nadleśniczego Nadleśnictwa Konin który zaznaczył że takie wydarzenia mają przede wszystkim charakter edukacyjny i pozwalają lepiej zrozumieć pracę leśnika oraz zaznaczył że las to nie tylko drzewa ale również ludzie.

Chcemy pokazać społeczeństwu jak wygląda praca leśnika. Te spotkania są okazją do tego, żeby porozmawiać o rzeczach przyjemnych, ale też na tematy trudne

 

            W imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu głos zabrał Pan Jacek Kokociński Dyrektor ds. Ekonomicznych RDLP w Poznaniu. Pan Dyrektor podkreślił jak ważna jest współpraca z lokalną społecznością i jak takie akcje są potrzebne.

            Pan Witold Nowak, wiceprezydent Konina w imieniu lokalnych samorządowców podziękował za zaproszenie oraz możliwość zrobienia czegoś co przyczyni się do wzbogacenia lasów bieniszewskich.

Lasy bieniszewskie są przepiękne. Cieszę się, że mamy możliwość przyczynić się do tego by były jeszcze piękniejsze. To dla nas duży zaszczyt

 

            Po oficjalnej części przedstawiciele samorządów w asyście leśników posadzili lipy które w przyszłości stworzą piękną aleję będącą świadectwem wspólnego wysiłku lokalnej społeczności.

            Sadzenie alei lipowej zakończyło się jej poświęceniem przez Ojca Jakuba Mućko Przeora Klasztoru oo. Kamedułów oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Tablica została odsłonięta przez Pana Stanisława Bielika Starostę Konińskiego, Pana Jacka Kokocińskiego Dyrektora RDLP w Poznaniu, Pana Grzegorz Maciejewskiego Wójta Gminy Kazimierz Biskupi oraz Pana Waldemara Kubiaka Nadleśniczego Nadleśnictwa Konin.

            W trakcie spotkania oprawę muzyczna oraz koncert przygotowany został przez zespół sygnalistów myśliwskich „Ogar” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie pod kierownictwem Pana Andrzeja Kapuścińskiego.

            Na stanowiskach edukacyjnych przygotowanych przez Państwowa Straż Pożarną w Koninie, Komendę Miejska Policji w Koninie oraz Nadleśnictwo Konin można było zapoznać się ze specyfiką danego zawodu.

            Dodatkowo zostały przygotowane stanowiska tematyczne prezentujące ptaki drapieżne oraz tresurę psów.

           Na stanowiskach przygotowanych przez Nadleśnictwo Konin odbyły się gry i zabawy dla młodzieży.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę.
Do zobaczenia za rok !!!