Lista aktualności Lista aktualności

„Niepodległa do hymnu”

Nadleśnictwo Konin kolejny raz uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. W tym roku wspólnie z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie oraz przedstawicielami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego na terenie Leśnictwa Grąblin.

Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Lasy Państwowe po raz kolejny przyłączyły się do udziału w kolejnej edycji akcji pn. „Niepodległa do hymnu” zapoczątkowanej w 2018 roku przez Biuro „Niepodległa”. Celem powyższej akcji jest uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości oraz zachęcenie do wspólnego jej świętowania.

Nadleśnictwo Konin podtrzymując coroczną tradycję, jaką jest udział we wspomnianym wydarzeniu i upamiętnienie tego wyjątkowego święta zorganizowało 9 listopada 2023 r. lokalną akcję na terenie Leśnictwa Grąblin, polegającą na wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wraz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie oraz przedstawicielami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin.

Możliwość wykonania hymnu państwowego w tak dużym gronie jest wyjątkową okazją do podkreślenia wspólnotowego wymiaru obchodów.  Polscy leśnicy z dumą wspierają tegoroczną akcję i zachęcają całe społeczeństwo do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego jednoczącego wszystkich Polaków.