Asset Publisher Asset Publisher

Ukochał las i ludzi

Wspomnienie o śp. Stefanie Mądrym, człowieku który pokochał las i poświęcił mu całe życie

      Stefan Mądry urodził się 29 kwietnia 1939 r. w Jankowie Zaleśnym (pow. Ostrów Wielkopolski).

Z przyrodą związany był od zawsze i jak nikt potrafił o niej opowiadać, stając się wzorem do naśladowania.

      Już od najmłodszych lat pokochał las a Jego wybory dotyczące dalszego kształcenia nie były przypadkiem a świadomą decyzją.

      Trudno nie docenić wkładu pracy oraz poświęcenia śp. Stefana Mądrego. Za swoją sumienną i merytoryczną pracę wielokrotnie był odznaczany ale nie o zaszczyty czy nagrody zabiegał. Był szczęśliwy i dumny widząc nowe pokolenie lasu.

      Dla wszystkich pracowników Nadleśnictwa Konin był i zawsze będzie wzorem do naśladowania. Miałem przyjemność i zaszczyt poznać śp. Stefana Mądrego ale zanim to się stało, usłyszałem z ust innych pracowników wiele ciepłych słów na Jego temat. W momencie poznania miałem wrażenie, że znam Go od lat. Wspaniały, pogodny i zawsze uśmiechnięty człowiek, Leśniczy „starej daty”.

      Człowieka określają czyny a nie słowa, dlatego, pomimo moich starań, nie jestem w stanie opisać sylwetki tak wspaniałego i zarazem skromnego człowieka, jakim był śp. Stefan Mądry. Najlepiej o nas świadczą słowa najbliższych, dlatego oddaję głos Jego wnuczce, która przygotowała wspaniały tekst o swoim Dziadku. Zapraszam do wgłębienia się w słowa przepełnione miłością do Dziadka a zarazem Mentora.

 

 

źródło: Las Polski 5/2020