Lista aktualności Lista aktualności

II Marszobieg „Bóg przemawia w Ciszy”

„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”

W niedzielę 7 kwietnia po raz drugi odbył się na terenie Nadleśnictwa Konin marszobieg pn. „Bóg przemawia w Ciszy”. Około 150 uczestników mogło przeżyć coś co zostanie na długo w ich pamięci. ważniejsza jest droga do celu a nie sam cel

Marszobieg rozpoczął się od podzielenia się chlebem i błogosławieństwa. Uczestnicy przed rozpoczęciem marszobiegu otrzymali krzyże tau a następnie w ciszy wyruszyli na trzykilometrową trasę wyznaczoną w kształcie krzyża.

Na trasie znajdowały się szarfy z cytatami z Pisma Świętego i każdy z uczestników mógł w zadumie wgłębić się w ich znaczenie. Otoczenie natury, bliskość Klasztoru oo. Kamedułów w Bieniszewie oraz atmosfera panująca na trasie pozwoliła uczestnikom na refleksję oraz modlitwę. Organizator zadbał o najdrobniejsze szczegóły tak aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na trasie.

Po zakończeniu marszobiegu każdy z uczestników mógł udać się pod wiatę edukacyjną Nadleśnictwa Konin przy byłej leśniczówce Bieniszew gdzie czekał na niego ciepły posiłek.

W trakcie spotkania można było zapoznać się z pracą leśnika oraz działalnością Lasów Państwowych w specjalnie przygotowanym na tę okazję stanowisku edukacyjnym.

Gratulujemy organizatorom tak pięknego wydarzenia mającego na celu przeżycia duchowe. Marszobieg  „Bóg przemawia w Ciszy” jest świadectwem, że ważniejsza jest droga do celu a nie sam cel. Atmosfera zadumy, rozmyślania i modlitwy napewno wywarła wpływ na uczestników a okres przedświąteczny tylko to spotęgował.  

 Jeszcze raz gratulujemy stworzenia duchowej i rodzinnej atmosfery w „sercu lasu”.