Lista aktualności Lista aktualności

„Noc Sów 2019”

W ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie na terenie Nadleśnictwa Konin odbyła się „Noc Sów”.

        22 marca 2019 r. Nadleśnictwo Konin we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Koninie zorganizowało na terenie Leśnictwa Bieniszew wspólny spacer leśnymi duktami połączony z wabieniem i nasłuchiwaniem sów.

 

        Spotkanie rozpoczęło się około godziny 19 na początku drogi prowadzącej do Klasztoru oo. Kamedułów gdzie uczestnicy uzbrojeni w latarki i zapał spotkali się z przedstawicielem Nadleśnictwa. Po krótkim instruktażu „jak zachować się w lesie” oraz przypomnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa grupa około 50 uczestników akcji udała się w kierunku wiaty edukacyjnej przy byłej leśniczówce Bieniszew. Spacer pozwolił na oswojenie się uczestników z „mrocznym i strasznym” lasem a informacje przekazane przez przedstawiciela Nadleśnictwa pozwoliły lepiej poznać uczestnikom otaczającą przyrodę.

 

       

        Po dwukilometrowym spacerze grupa dotarła do wiaty gdzie czekało już na nią ognisko. Po wspólnym posiłku oraz zabawach integracyjnych przy dźwiękach gitar uczestnicy akcji wyruszyli do lasu, aby nasłuchiwać odgłosów sów.

 

       

        Pomimo paru prób wabienia nie udało się tej nocy spotkać ani usłyszeć tych tajemniczych ptaków, ale i tak nocny spacer po „strasznym lesie” był czymś, co na długie lata zostanie w pamięci uczestników. Pomimo tego „niepowodzenia” wszyscy uczestnicy wrócili do domów w bardzo dobrych humorach. Czas spędzony w miłej rodzinnej atmosferze w otoczeniu przyrody jest bezcenny, i tego życzymy wszystkim.

 


 

Już teraz zapraszamy na „Noc Sów” 2020 i do tego zaproszenia na pewno przyłączają się wszyscy mieszkańcy lasu.